asked 15.5k views
2 votes
If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

1 Answer

0 votes

Answer:$45

Explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

answered
User Wsda
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to Qamnty — a place to ask, share, and grow together. Join our community and get real answers from real people.