asked 221k views
5 votes
A store sells 5 T-shirts for $49.05. What is the unit cost per T-shirt?

asked
User Alston
by
8.7k points

1 Answer

2 votes
9.81 hope this helps!!
answered
User ModusCell
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to Qamnty — a place to ask, share, and grow together. Join our community and get real answers from real people.