menu
Qamnty
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple
asked
Mar 20, 2017
85.9k
views
3
votes
A bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple
Mathematics
high-school
Hisako
asked
by
Hisako
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Ondrej Sika
answered
Mar 25, 2017
by
Ondrej Sika
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to Qamnty — a place to ask, share, and grow together. Join our community and get real answers from real people.
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qamnty